Konkurs na hasło reklamowe dla Figurkowych ramek dobiegł końca! Spośród 37 nadesłanych propozycji wybraliśmy jedno zwycięskie. W ręce autora (a może autorki?) trafi książka „LEGO. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków” – najnowsza pozycja Wydawnictwo AGORA!
Wybór wcale nie należał do najprostszych. Głowiliśmy się, które z haseł wpada w ucho, najbardziej zapada w pamięć i do tego opisuje nasze działania. Naszą uwagę przykuło zdanie:
Jesteśmy najlepsi w te klocki!
autorstwa Martyny. Już dziś gratulujemy i lada dzień odezwiemy się, aby przekazać nagrodę!
Wszystkim konkursowiczom dziękujemy za udział w zabawie i polecamy nową książkę o historii i fenomenie LEGO!

O książce
Marka. Klocek. System konstrukcyjny. Wspólnota. Oto cztery filary jednej z najbardziej znanych firm na świecie. Firmy, która niezmiennie od ponad 8 dekad pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Oto historia Lego – idei, która musiała narodzić się na nowo.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co stoi za sukcesem jednej z najpopularniejszych zabawek Twojego dzieciństwa? A może nadal jesteś pasjonatem konstruowania i poszerzania swojej kreatywności? To niezwykłe studium przypadku odkrywa wszystkie tajemnice sukcesu marki LEGO. Dziś Lego to znakomicie działająca korporacja odnosząca sukcesy na całym globie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że w 1978 roku losy tego niezwykłego przedsiębiorstwa mogły się potoczyć zupełnie inaczej. W tym właśnie roku stery w firmie przejął młody idealista i wnuk
założyciela Lego – Kjeld Kirk Kristiansen.
Na ponad 300 stronach poznajemy największych managerów i dyrektorów finansowych drugiej połowy XX wieku, z których każdy próbował złamać i zrozumieć istotę najsłynniejszego klocka wszechczasów. Jesteśmy świadkami dramatycznych decyzji i wypadków, które zaprowadziły ten duński skarb narodowy na skraj sprzedaży i upadku. Wreszcie poznajemy Jørgena Viga Knudstorpa, który postanowił na nowo rozbudzić ducha Lego i zataczając ogromne koło przywrócić w pewnym sensie wartości, które wyznawał Kjeld Kirk Kristiansen, a które są do dziś tak drogie wszystkim wielbicielom tej cudownej zabawki.
Autorem „Lego” jest Niels Lunde, redaktor naczelny duńskiej gazety biznesowej Børsen, który przeprowadził ponad sto wywiadów z kluczowymi postaciami w firmie Lego i poza nią.