Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

LEGO MASTERS w Polsce! Jak się zgłosić?
LEGO Masters Polska - fot. fox.com/lego-masters

LEGO MASTERS w Polsce! Jak się zgłosić?

Ruszają zapisy do polskiej edycji LEGO Masters! W telewizyjnym show pochodzącym z Wielkiej Brytanii dwuosobowe zespoły miłośników LEGO rywalizują ze sobą w budowaniu niesamowitych konstrukcji.

Do kilkorga instagramerów, dzielących się na swoich profilach pasją związaną z budowaniem z klocków LEGO, odezwali się dziś w tej sprawie przedstawiciele Endemol Shine Polska – oddziału jednego z największych producentów telewizyjnych na świecie. Celem było zaproszenie do zgłoszenia się polskiej edycji show „LEGO Masters”. Wśród nich znaleźli się między innymi Bartek @lifewithbricks i Kamil @legokarp.

Bardzo się cieszę, że LEGO Masters wreszcie zawita do naszego kraju. Jest to świetna inicjatywa dla pasjonatów i miłośników LEGO. Program niesamowicie wzmacnia wyobraźnię i kreatywność – nie tylko wśród dzieci, ale i u dorosłych, czego jestem świetnym przykładem (mam już… 28 lat). Sam uwielbiam budować z LEGO, a później fotografować swoje prace.

– mówi nam na temat programu Kamil @legokarp, na którego profilu możemy znaleźć blisko 180 zdjęć z minifigurkami i postaciami LEGO.

Zapraszam na swój profil na Instagramie, ale najważniejsze – zachęcam każdego maniaka LEGO do wzięcia udziału w castingu do LEGO Masters. Sam już wysłałem zgłoszenie 🙂 Być może już niedługo będziemy śledzić i oglądać właśnie Twój team na dużym ekranie!

– dodaje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I taki piatęk to ja rozumiem – dziś rano skontaktował się ze mną miły człowiek z Endemol Shine… Kochani – ruszyły zapisany dla chętnych do polskiej edycji Lego Masters!!! Link do formularza w komentarzu, myślę że zainteresuje to niektórych z Was ???? Z tej okazji machnąłem szybki napis okolicznościowy ? Podawajcie dalej! We’re going to have a Polish version of Lego Masters! I was approached by someone from Endemol Shine this morning about it, and I’m sharing the sign up form and a quick moc ?.. . . . #legomasterspl #legomasters #lego #legomoc #legopolska #lugpol #legopics #legogram #legotv #endemolshine #teleturniej #afols #tvshow #polskatelewizja #thebrickofpoland

Post udostępniony przez Life With Bricks (@lifewithbricks)

Parę dni temu informację o castingu Endemol opublikował też na swoim fanpage na Facebooku.

O programie LEGO Masters

Format polega na rywalizacji zespołów składających się z dwóch fanów LEGO, których zadaniem jest zbudowanie w wyznaczonym czasie autorskich konstrukcji z klocków, opartych na zadanym temacie. Po upływie czasu zespoły demonstrują swoje dzieła. Uczestnicy mają koncentrować się przede wszystkim na trzech kryteriach: umiejętności opowiadania historii, umiejętnościach technicznych i ogólnej estetyce.

W amerykańskiej wersji (która wystartowała 5 lutego 2020 r. na kanale FOX) budowle oceniają: prowadzący Will Arnett i dwóch ekspertów z LEGO: senior design manager Amy Corbett oraz nadzorujący linie LEGO Creator Expert i LEGO Architecture Jamie Berard. Jury wybiera najlepszą i dwie najgorsze drużyny odcinka. Team, który najsłabiej poradził sobie z zadaniem, musi opuścić program.

Każdego tygodnia przed uczestnikami postawione jest inne wyzwanie, które pozwala sprawdzić ich zręczność i często wypchnąć ich ze strefy komfortu. Zależy nam na tym, aby zobaczyć szeroki wachlarz ich umiejętności, dlatego zadania są różnorodne, zaskakujące i zajmują dużo czasu.

– mówi Amy Corbett z LEGO w rozmowie z portalem Parents.com.

Sezon kończy się finałem, w którym najlepsze zespoły rywalizują o nagrodę pieniężną (w USA jest to 100 tys. dolarów), trofeum LEGO Masters i tytuł LEGO Master. Format porównywany jest najczęściej ze znanym w Polsce „Bake Off – Ale ciacho!”, z tym że zamiast rywalizacji cukierniczych, mamy tu do czynienia z kultowymi klockami LEGO.

Inne edycje show

LEGO Masters swoją premierę miało w Wielkiej Brytanii pod koniec sierpnia 2017 roku (pisaliśmy o tym tutaj). W 2018 roku format trafił do Australii, a w lutym 2020 roku do USA. Już wkrótce, 11 kwietnia premiera belgijskiej wersji programu. Na 2021 rok zapowiedziano natomiast kolumbijską i chilijską adaptację.

Producentem programu w Polsce ma być Endemol Shine, który to zaprasza na casting. Jest on odpowiedzialny za realizację takich formatów, jak: „Big Brother”, „MasterChef”, czy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Kolejny na tapecie ma być właśnie „LEGO Masters”.

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie producenta. Do udziału w show zostaną zaproszone tylko wybrane drużyny.

Sama rejestracja składa się z czterech kroków:

  1. Dane osobowe
  2. Pytania dotyczące doświadczenia w budowaniu z klocków
  3. Pytania dodatkowe
  4. Przesłanie zdjęcia i materiału video

Zgłoś się do programu!

Kiedy premiera w Polsce?

Jak będzie wyglądała polska wersja? Kto zasiądzie w jury? Czy program trafi na antenę którejś z dużych stacji telewizyjnych? Tego dowiemy się zapewne w najbliższych miesiącach!

Jesteście zainteresowani programem? Zamierzacie się zgłosić? 🙂

Aktualizacja 25.06.

Artykuł powstawał na początku marca. Dziś wiemy już więcej na temat programu! Emisja na antenie TVN. Więcej o programie i castingu znajdziecie tutaj.

Aktualizacja 7.11.

6 rywalizujących ze sobą duetów zostało wyłonionych! Pierwszy odcinek nowego show z klockami LEGO w roli głównej zobaczymy już za tydzień. Chcesz sprawdzić się, co wiesz na temat uczestników? Wypełnij nasz QUIZ!

Aktualizacja 3.12.

A może chcesz zabawić się jak uczestnicy LEGO MASTERS i spróbować swoich sił w tworzeniu konstrukcji? Weź udział w naszym konkursie i pokaż za pomocą LEGO, jak wyobrażasz sobie pracę Figurkowych ramek. Do wygrania zestaw LEGO z 14 minifigurkami. Na zdjęcia budowli lub historyjek czekamy do 8 grudnia! Więcej na naszym blogu.

Konkurs - Wygraj zestaw LEGO
Konkurs – Wygraj zestaw LEGO

Udostępnij ten artykuł znajomym