Figurkowe ramki

150 nowych sklepów LEGO w 2020 roku
Sklepy LEGO, fot. mat. prasowe

150 nowych sklepów LEGO w 2020 roku

Niespełna kilka dni temu Grupa LEGO poinformowała o wynikach finansowych za ubiegły rok. Przy okazji pochwaliła się planami na 2020, zapowiadając otwarcie 150 nowych lokalizacji. Gdzie powstaną sklepy z kultowymi klockami LEGO?

The Wall Street Journal donosi, że LEGO ma obecnie 570 lokalizacji na całym świecie, w tym 100 w USA. W tym roku otwarte ma zostać 150 nowych placówek, najwięcej w Chinach.

Do 2032 roku na świecie będą dwa miliardy dzieci – 90 proc. z nich poza Europą i Ameryką Północną. Ponad trzy czwarte dzieci będzie zamieszkiwało Azję Wschodnią

– uzasadniła spółka planowaną ekspansję w Chinach na konferencji wynikowej.

Jak zapowiada CEO Grupy LEGO Niels Christiansen, póki co nie ma mowy o tym, żeby plany miał pokrzyżować koronawirus. Chiny pozostają więc dla LEGO strategicznym rynkiem.

Bezpieczeństwo naszych pracowników jest najważniejsze, stosujemy się do dyrektyw i zaleceń. Jednak teraz jest za wcześnie, aby ocenić potencjalny wpływ koronawirusa biznes. Nie zmieniamy naszych celów

– dodaje.

W związku z Covid-19 LEGO zamknęło tymczasowo swoje chińskie biuro oraz fabrykę w nadmorskim mieście Jiaxing koło Hangzhou. Produkowane są tam klocki głównie na rynki azjatyckie. Christiansen przekazał jednak Bloombergowi, że wznowiły one już działalność.

na podstawie: wnp.pl, pymnts.com

Udostępnij ten artykuł znajomym