Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

LEGO DOTS – co to takiego?
LEGO DOTS

LEGO DOTS – co to takiego?

Parę dni temu LEGO zaprezentowało nową linię klocków, otwierając ogromny, interaktywny HOUSE OF DOTS w Londynie. Kafelki LEGO DOTS, mające pomóc dzieciom i nastolatkom wyrażać siebie, trafią do sprzedaży 1 marca 2020 roku.

Podstawowa seria DOTS obejmuje kolorowe kształty 2D i klocki, których dzieci mogą używać do tworzenia własnych wzorów. Oferta obejmuje bransoletki, ramki do zdjęć, uchwyty na ołówki i inne, które ich właściciele mogą dostosować za pomocą płytek DOTS. Istnieje też ponad 30 „kafelków nastrojów”. Wyglądają na zainspirowane emoji i obejmują różne mimikę twarzy oraz symbole, takie jak gwiazdy, nuty, planety i odciski łap. Dzięki nowej linii klocków dzieci mają wypełniać swój świat kolorami i tworzyć! LEGO nazywa je nawet „dziecięcym rękodziełem w wyjątkowej, klockowej wersji”.

LEGO DOTS
Dzięki nowej linii klocków LEGO DOTS dzieci mają wypełniać swój świat kolorami i tworzyć, fot. mat. prasowe

Tworząc LEGO DOTS, projektanci LEGO zainspirowali się wewnętrznymi badaniami, które pokazują, że dzieci coraz częściej chcą kształtować swoją kreatywność dzięki bardziej spersonalizowanym formom zabawy, w których mogą swobodnie eksplorować i wyrażać siebie poprzez własne projekty. Ten szczególny wgląd opiera się na badaniu ilościowym przeprowadzonym z udziałem 10 800 rodziców i 7 200 dzieci w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Niemczech, a wśród uczestników zaplanowano ogółem 21 600 obserwacji zabaw i wykorzystano je do określenia znaczenia i kierunku koncepcji DOTS.

Sam produkt rozwijano przez 2 lata, organizując comiesięczne sesje praktyczne i testy ilościowe w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Danii z ponad 500 rodzicami i dziećmi.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy przedstawić LEGO DOTS jako nową koncepcję budowania sztuki i rzemiosła, która daje dzieciom platformę do społecznej, ekspresyjnej gry z niekończącymi się, ciągle zmieniającymi się wzorami i kolorami.

– mówi Lena Dixen, starszy wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju produktu i marketingu w Grupie LEGO.

LEGO DOTS
LEGO DOTS obejmuje bransoletki, ramki do zdjęć, uchwyty na ołówki i wiele innych, fot. mat. prasowe

Premiera

Już sama premiera linii DOTS była wielkim wydarzeniem! LEGO poprosiło artystkę Camille Walala o stworzenie ogromnej HOUSE OF DOTS w londyńskim Kings Cross. Dostępna publicznie instalacja artystyczna obejmuje pięć pokoi w ośmiu kontenerach transportowych. Wszystko, od ścian i podłóg po dywany, ramy i meble, zostało dostosowane dzięki żywej mieszance LEGO DOTS i charakterystycznych wzorach i kolorach Camilli.

LEGO DOTS
Artystka Camille Walala, która zaprojektowała HOUSE OF DOTS, fot. mat. prasowe

Zwiedzający mają okazję wziąć udział w niesamowitej podróży przez salon, kuchnię, sypialnię, łazienkę i wreszcie wyjątkowy pokój DOTS DISCO, zaprojektowany z myślą o wyrażaniu siebie i pozwalający ciału swobodnie płynąć z dyskoteką DOTS. Fani mogą zaangażować się w projektowanie własnych wzorów i bransoletek, a nawet zabrać ze sobą elementy przed wydaniem LEGO DOTS w marcu 2020 r. Gdyby tego było mało, goście mogą zjechać do wyjścia zjeżdżalnią.

Pięciopokojowy HOUSE OF DOTS w londyńskim Kings Cross, fot. mat. prasowe
Pięciopokojowy HOUSE OF DOTS w londyńskim Kings Cross, fot. mat. prasowe

Czy to przyszłość LEGO?

Szczerze mówiąc, na fanach minifigurek, które mogą oglądać w 3D, nowa linia LEGO DOTS nie zrobi pewnie wielkiego wrażenia. W końcu dobrze nam znane trójwymiarowe figurki i sety mają swój urok. Nie można jednak odmówić LEGO kreatywności, że po tylu latach funkcjonowania na rynku, zaskoczyło nas czymś nowym, bazując na specjalistycznych badaniach, które pewnie też były niemałą inwestycją.

LEGO DOTS
LEGO nazywa swoją nową linię „dziecięcym rękodziełem w wyjątkowej, klockowej wersji”, fot. mat. prasowe

Więcej zdjęć znajdziesz w naszym drugim artykule nt. LEGO DOTS.

Udostępnij ten artykuł znajomym