Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

IKEA i LEGO łączą siły!
Współpraca LEGO i IKEA

IKEA i LEGO łączą siły!

Poszerzenie możliwości zabawy i zachęcenie do niej – to cele współpracy, którą nawiązały czołowy producent zabawek LEGO i meblarski gigant ze Szwecji IKEA. O co tak właściwie chodzi?

IKEA i LEGO mają zaoferować dzieciom i dorosłym większe możliwości rozwoju poprzez zabawę wprowadzając ją w czynności życia codziennego. Pierwszym krokiem jest uczynienie domu jako miejsca bardziej funkcjonalnego i przyjaznego zabawie.

Chcemy przede wszystkim w twórczy, humanistyczny i wesoły sposób zmienić postrzeganie zabawy, odchodząc od myślenia, że jest to coś, co wprowadza bałagan. Wierzymy, że zabawa sprawia, iż dom i świat stają się lepszym miejscem do życia.

– pisze w komunikacie prasowym Fredrika Inger, Business Area Manager for Children’s IKEA w Szwecji.

Badanie IKEA Play Report

IKEA w specjalnym badaniu spytała dzieci, czego właściwie pragną.

  • 47% odpowiedziało, że chce więcej czasu spędzać na zabawie z rodzicem.
  • 90% ankietowanych rodziców, uznało, że zabawa jest ważna – kluczowa dla dobrego samopoczucia i szczęścia.

Badanie Grupy LEGO

Natomiast w badaniu przeprowadzonym przez Grupę LEGO, aż 95% rodziców stwierdziło, że zabawa jest istotna dla rozwoju ich dzieci, a klocki  LEGO pomagają rozwijać kreatywność.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom wskazanym w badaniach, oba skandynawskie giganty podjęły się głębszej współpracy, aby zwiększyć możliwości dobrej zabawy.

Kiedy zobaczymy efekty współpracy?

Szczegóły współpracy owiane są póki co tajemnicą. Efekty klienci sklepów należących do szwedzkiej sieci mają zobaczyć już w najbliższych latach.

Udostępnij ten artykuł znajomym