Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

Zmarł twórca minifigurek LEGO
fot. twitter.com/lego_group

Zmarł twórca minifigurek LEGO

W wieku 78 lat zmarł Jens Nygaard Knudsen, twórca kultowej figurki LEGO. W duńskiej firmie pracował kilkadziesiąt lat.

O śmierci Knudsena poinformowało LEGO. W komunikacie na oficjalnym koncie na Twitterze napisano:

Jest nam bardzo przykro z powodu informacji, że Jens Nygaard Knudsen, twórca ludzików Lego, zmarł. Dziękujemy Jens za Twoje pomysły, wyobraźnię i inspirowanie pokoleń budowniczych.

Jens Nygaard Knudsen rozpoczął pracę w LEGO w 1968 roku. Tam zbudował setki modeli samochodów z klocków, z których niektóre były następnie sprzedawane jako zestawy. W latach 70. LEGO mocno się rozwinęło, poszerzając bazę swoich produktów o zaprojektowane przez Knudsena m.in. posterunek policji i remizę straży pożarnej.

Następnie zaczął opracowywać figurki LEGO, które opatentowano w 1978 roku. W 1979 roku jego statek kosmiczny z figurkami LEGO został ogłoszony „Europejską zabawką roku” na targach zabawek w Norymberdze. Na przestrzeni lat wyprodukowano ponad osiem miliardów minifigurek.

Knudsen z czasem został awansowany na głównego projektanta. Przeszedł na emeryturę w 2000 roku, ale nadal był związany z firmą, projektując głównie dla własnej przyjemności. Ostatnie tygodnie życia spędził w szpitalu. Zmarł 19 lutego 2020 roku.

Wdowa po Knudsenie powiedziała stacji TV2, że figurka powstała po to, aby wprowadzić życie do dotychczas pustych domów budowanych z klocków.

na podstawie: de.wikipedia.org, biznes.wprost.pl, next.gazeta.pl

Udostępnij ten artykuł znajomym