Figurkowe ramki

Wystawa z klocków LEGO na PGE Narodowym. Do kiedy?
fot. pgenarodowy.pl

Wystawa z klocków LEGO na PGE Narodowym. Do kiedy?

Gigantyczny model katedry Notre-Dame z 400 tys. klocków to tylko jedna z budowli tegorocznej wystawy LEGO pod hasłem „Bijemy Rekordy”. Konstrukcja została zmierzona i walczy o to, aby zapisać się w księdze rekordów Guinnessa.

Przypomnijmy, że 15 kwietnia 2019 roku w wyniku pożaru doszło do zawalenia dachu, części sklepień oraz iglicy katedry. W celu upamiętnienia paryskiej budowli, organizator „Wystawy Budowli z klocków LEGO” postanowił zbudować jej największą na świecie makietę.

Model zaprezentowany na PGE Narodowym mierzy 2,727 m x 3,786 m x 1,436 m. Zbudowany został z 400 tys. klocków LEGO przez jedną osobę, która poświęciła na to około 500 godzin. Całkowita waga katedry Notre-Dame z klocków LEGO to 250 kg. O tym, czy uda się pobić rekord, dowiemy się w ciągu kilku tygodni.

Oprócz modelu katedry ekspozycja składa się jeszcze ze 120 innych makiet, które wcześniej nie były prezentowane w stolicy. Dużej wielkości budowle z klocków były sprowadzane z całego świata.

Do kiedy można oglądać wystawę?

Wystawę można oglądać na PGE Narodowym do 8 marca.

AKTUALIZACJA:
Biuro Rekordów oficjalnie potwierdza, iż rekord Guinnessa w kategorii „Największa katedra Notre Dame z klocków LEGO” został ustanowiony i serdecznie gratuluje uzyskania rekordu.

Udostępnij ten artykuł znajomym