LEGO to znak towarowy należący do Grupy LEGO. Nie jesteśmy powiązani z LEGO. LEGO nie uczestniczy w żaden sposób w naszej działalności (tworzeniu naszych produktów), ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności.

Figurkowe ramki

Przyjazd Paderewskiego i inne makiety historyczne z klocków LEGO

Przyjazd Paderewskiego i inne makiety historyczne z klocków LEGO

Budynek stacji lotniczej na Ławicy, Hotel Bazar i samolot zdobyty przez powstańców wielkopolskich można było zobaczyć na wystawie podczas Pikniku Powstańczego w minioną sobotę na Łęgach Dębińskich w Poznaniu.

Autorem konstrukcji jest Bartosz Borowiak, propagator historii Powstania Wielkopolskiego z Kłecka. Największe wrażenie podczas sobotniej wystawy robiły Hotel Bazar, z okna którego Paderewski wygłosił przemówienie będące iskrą do wybuchu zwycięskiej walki o niepodległość, a także pociąg pancerny Danuta. Budowniczy makiet myśli już o kolejnych projektach związanych z historią Powstania Wielkopolskiego.

fot. M. Nienartowicz
fot. M. Nienartowicz

Sama figurka Paderewskiego była niemałym wyzwaniem:

– To jest kombinacja czterech różnych ludzików LEGO. Począwszy od LEGO Batman po LEGO City. Z Batmana ma smoking Pingwina

– mówił Borowiak w rozmowie z Radiem Poznań.

Ekipie Figurkowych Ramek udało się zamienić parę słów z twórcą. Pokazał nam m.in. filmik „Przyjazd Mistrza Paderewskiego” montowany z kilkudziesięciu tysięcy klatek i zdradził, że obecnie ze znajomym startują w kolejnym konkursie na 100-sekundową opowieść z klockami LEGO w tle. Powodzenia!

Udostępnij ten artykuł znajomym

Grafika

W związku z okresem urlopowym, zamówienia złożone po 16 lipca będą realizowane od 5 sierpnia.