Figurkowe ramki

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO w poznańskiej Galerii Malta

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO w poznańskiej Galerii Malta

Figury najbardziej elektryzujących polskich gwiazd Roberta i Ani Lewandowskich hitem Wystawy w Galerii Malta w Poznaniu. Do tego ponad 100 widowiskowych makiet, których nie można kupić w żadnym sklepie, kilka stref tematycznych i  figury inspirowane postaciami bohaterów dziecięcych filmów i kreskówek, jak Thor, Kapitan America oraz 2,5 metrowy Hulk.

INWAZJA GIGANTÓW to myśl przewodnia Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli. Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość (największa budowla ma 11 metrów długości i pochłonęła milion klocków ), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek – czyli „gigantów” w swojej dziedzinie.

Wśród super-modeli zobaczyć będzie można m.in. 11-metrowy Air Force One oraz figury inspirowane postaciami bohaterów dziecięcych filmów i kreskówek, jak Thor, Kapitan America oraz 2,5 metrowy Hulk.

fot. materiały prasowe

Kolejna strefa to Aleja Gwiazd Sportu z najbardziej znanymi polskimi sportowcami. Ich sylwetki z klocków LEGO odtworzone zostały w skali 1:1. W Galerii Malta staną figury Anny i Roberta Lewandowskich, których premierowe sylwetki zobaczą jako pierwsi właśnie mieszkańcy Poznania. Towarzyszyć im będą Rafał Sonik, Tomasz Gollob czy Agnieszka Radwańska.

Będzie też strefa Gwiezdnych Wojen – ze scenami z kultowego filmu, pojazdami i mieczami świetlnymi oraz Human Body – z drobiazgowym przekrojem układu oddechowego, trawiennego, mózgu czy serca. W strefie historycznej zobaczymy fragmenty ważnych wydarzeń z dziejów Polski, Europy i świata, jak zburzenie Muru Berlińskiego, czy Stan Wojenny oraz wybitne historyczne postaci Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina w skali 1:1.

W strefie architektury na odwiedzających czekać będą m.in. Pałac Kultury i Nauki, stadiony piłkarskie we Wrocławiu i Gdańsku oraz gmach opery w Budapeszcie. Będą też technikalia – z jeżdżącymi kolejkami i nowoczesnymi samochodami.

Wystawie towarzyszyć będzie też Fun Park, gdzie klockami można będzie się bawić, budować pojazdy, liczyć i rysować.

fot. materiały prasowe

Kiedy można obejrzeć wystawę?

Wystawa będzie czekała na zwiedzających od 28 kwietnia do 29 lipca w poznańskiej Galerii Malta.

Bilety

Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

 • Poniedziałek-piątek:
  BILET PORANNY 10:00 – 15:00 18 zł / osoba;
  BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 18:30 21 zł / osoba;
  BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
  15:00 – 18:30 18 zł / osoba;
  BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;
 • Sobota, niedziela i święta:
  BILET WEEKENDOWY 10:00 – 18:30 21 zł / osoba;
  BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe)
  10:00 – 18:30 18 zł/osoba;
  BILET WEEKENDOWY WIECZORNY 18:30 – 20:00 16 zł / osoba;
 • GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)
  Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku
  Minimum 10 osób – 14 zł / osoba

Udostępnij ten artykuł znajomym