Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

LEGO Masters Polska – 10 ciekawostek o prowadzącym Marcinie Prokopie
Marcin Prokop, fot. TVN/Bartosz Krupa/East News

LEGO Masters Polska – 10 ciekawostek o prowadzącym Marcinie Prokopie

Nowością w jesiennej ramówce TVN ma być program „LEGO Masters”, na którego czekają wszyscy fani kultowych klocków. Format ma być emitowany w listopadzie i grudniu. Kim jest prowadzący show? Skąd możecie go kojarzyć?

Choć nowa ramówka TVN startuje już 31 sierpnia, na nowy program poświęcony budowaniu przez dwuosobowe zespoły konstrukcji z klocków LEGO, przyjdzie nam trochę poczekać. Program stacji ma być skorygowany w trakcie sezonu i wówczas trafią do niego takie nowości, jak „LEGO Masters” czy polska wersja programu „The Great Giveback”.

Kuba Wojewódzki, Sezon 8. Marcin Prokop, fot. TVN/FremantleMedia Polska/Wojciech Kurczewski
Kuba Wojewódzki, Sezon 8. Marcin Prokop, fot. TVN/FremantleMedia Polska/Wojciech Kurczewski

Kto poprowadzi „LEGO Masters”?

Informację o tym, kto poprowadzi program podawaliśmy już parę miesięcy temu. Dziś kilka ciekawostek na temat Marcina Prokopa, który będzie prowadzącym show.

1. Product Manager

Marcin Prokop przez rok był Product Managerem w wytwórni muzycznej Bertelsmann Media BMG Poland (1997-1998).

2. Redaktor naczelny

Przez lata był kilkukrotnie redaktorem naczelnym popularnych tytułów, takich jak: „Machina” (2000-2002), „Film” (2004-2007), „Stuff” (2010-2012), „Przekrój” (2012-2013). W międzyczasie był też szefem merytoryczno-tekstowym tygodnika „Gala”.

3. W duecie z Dorotą Wellmann

Z Dorotą Wellman prowadzili programy jeszcze w TVP 2. Duet można było zobaczyć w „Pytaniu na śniadanie” i programie „Podróże z żartem”. W 2007 roku razem przeszli do stacji TVN, gdzie dołączyli do prowadzących konkurencyjnego morning show „Dzień dobry TVN”. Rok później zostali gospodarzami popularno-naukowego formatu „Clever – widzisz i wiesz”.

Dzień Dobry TVN, fot. TVN/Bartosz Krupa/East News
Dzień Dobry TVN, fot. TVN/Bartosz Krupa/East News

4. „Idol”

Mało kto już pamięta, że Marcin był prowadzącym talent show „Idol” emitowanego przez Polsat. Zasiadał w jury III edycji, która emitowana była od 4 września 2003 do 12 stycznia 2014 roku. W jury pojawili się też: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński i Maciej Maleńczuk.

5. Mam Talent

Równie udany duet jak z Wellman, stworzył z Szymonem Hołownią. Wspólnie prowadzili 12 edycji show „Mam Talent”, począwszy od 2008 roku. Swego czasu prowadzili też reaktywowany program „Mamy Cię”, który nie zagościł jednak długo na antenie.

Marcin Prokop, fot. TVN/Mirosław Sosnowski
Marcin Prokop, fot. TVN/Mirosław Sosnowski

6. Konferansjer

Marcin prowadził wiele imprez i eventów, organizowanych m.in. przez TVN. Można go było zobaczyć wśród prowadzących sylwestrowych koncertów i prezentacji ramówkowych stacji.

Prezentacja ramówki programowej TVN, fot. TVN/Bartosz Krupa/East News
Prezentacja ramówki programowej TVN, fot. TVN/Bartosz Krupa/East News

7. Motoryzacja

Swoją motoryzacyjną pasję mógł realizować w programach na antenie TVN Turbo. Był gospodarzem m.in. „Automaniaka” (2009, 2013, 2015), „Motoszoł” (2008), „Turbo ringu” (2008).

8. Browar Namysłów

W 2018 został gospodarzem internetowego talk-show „Z tymi co się znają”, realizowanego na zlecenie Browaru Namysłów. Gośćmi programu byli m.in. Urszula Dudziak, Mirosław Hermaszewski, Tomasz Bagiński, czy Przemek Kossakowski.

9. Gościnnie w serialach

Wystąpił gościnnie w takich serialach, jak: „Niania” (jako komentator sportowy), „39 i pół” (jako on sam), „Naznaczony” (jako on sam) i „Na Wspólnej” (jako on sam, odc. 2018).

10. Nowe wyzwania

Marcin zrealizował w ostatnich latach 3 sezony programu „Niezwykłe Stany Prokopa”, emitowanego przez TVN Style. W pełnym humoru programie przemierza Amerykę, konfrontując się z mitami amerykańskiego snu, rozmawiając z mieszkańcami i przyglądając się dokładnie ich życiu.

W jesiennej ramówce zadebiutuje jako prowadzący nowego programu „LEGO Masters” realizowanego na zlecenie TVN przez Endemol Shine Polska. Będziecie oglądali?

Udostępnij ten artykuł znajomym