Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

Jaka była pierwsza minifigurka LEGO?
Pierwsza minifigurka LEGO to...

Jaka była pierwsza minifigurka LEGO?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądała pierwsza minifigurka wyprodukowana przez LEGO? A może jesteś już takim fanem duńskiej marki, że odpowiedź na takie pytanie jesteś w stanie podać nawet w środku nocy. Mała ciekawostka o pierwszym ludziku – oczywiście z serii tych, które towarzyszą nam w różnej formie do dziś (z ruszającymi się rękami i nogami).

Słynna minifigurka, od której to wszystko się zaczęło! Przyjazny policjant był jedną z pierwszych nowoczesnych minifigurek LEGO, jakie pojawiły się w trzech pierwszych seriach tematycznych LEGO: Town, Castle i Space. Ma nawet miniaturkę pudełka ze swoim klasycznym zestawem klocków LEGO. Przygody tej minifigurki były naprawdę niezwykłe!

Policjant - pierwsza minifigurka LEGO z 1978 roku
Policjant – pierwsza minifigurka LEGO z 1978 roku, fot. brickimedia.org

Policjant po 40 latach!

W ramach jubileuszu 40-lecia minifigurek, LEGO w kwietniu 2018 roku wypuściło serię 18, w której znalazła się figurka Policjanta – na wzór tej sprzed 40 lat. Nowa figurka zamiast naklejki na torsie ma malowany mundur. Nadal jednak jest tą samą uśmiechniętą postacią, która od 40 lat towarzyszy dzieciakom w budowaniu i zabawie.

Jak to wyglądało wcześniej?

Wcześniej figurki wyglądały tak:

Pierwsze minifigurki z 1974 roku, fot. brickimedia.org
Pierwsze minifigurki z 1974 roku, fot. brickimedia.org

Miały nieruchome nogi i jednoczęściowy tors (sugerujący, że ręce są włożone w kieszenie), a na dodatek twarze bez żadnych dodatkowych elementów typu oczy czy usta. Nieciekawie, prawda? 🙂

Udostępnij ten artykuł znajomym