Uwaga! Teraz jeszcze więcej miejsca na Twoje figurki! Nowy rozmiar dużych ramek – 52x52x6 cm! Czytaj więcej →

Figurkowe ramki

Dlaczego LEGO jest takie drogie?

Dlaczego LEGO jest takie drogie?

Każdy z nas doskonale wie, że zestawy i klocki LEGO do najtańszych nie należą. Kupno paru zestawów to spory wydatek i obciążenie dla portfela. O to, dlaczego klocki LEGO mają wysokie ceny, zapytał dziennikarz Business Insider Polska w rozmowie z Marjorie Lao, CFO LEGO Group. Co ona na to?

Marjorie Lao, Chief Financial Officer (CFO) w LEGO Group, fot. mat. prasowe LEGO
Marjorie Lao, Chief Financial Officer (CFO) w LEGO Group, fot. mat. prasowe LEGO

Uważam, że nasze produkty mają dobrą cenę, biorąc pod uwagę to, co otrzymują w zamian klienci. Mówię o najwyższej jakości, najwyższych standardach bezpieczeństwa i świetnym doświadczeniu zabawy.

Z klocków Lego można budować wciąż na nowo, więc tym samym zestawem można się bawić w nieskończoność, opowiadając coraz to nowe historie. Dlatego też jest to bardzo trwały produkt, który nasi klienci przekazują z pokolenia na pokolenie. Biorąc to wszystko pod uwagę, uważam, że cena naszych produktów jest dobra.

Jakość, trwałość i uniwersalność – to więc trzy główne cechy, na które zwraca uwagę Cheif Financial Officer. I to one w największej mierze wpływają na koszt klocków.

W minionym 2018 roku LEGO wypracowało ponad 21 mld zł przychodów. Duńska firma sprzedaje rocznie ponad 70 mld klocków w 130 krajach. Najintensywniej rozwija się w Chinach.

źródło: www.businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/podrobki-lego-w-chinach-wywiad-z-marjorie-lao-cfo-lego

Udostępnij ten artykuł znajomym